OPONEO.PL wchodzi w nową branżę e-commerce

OPONEO.PL wchodzi w nową branżę e-commerce

Spółka OPONEO.PL, lider internetowej sprzedaży opon w Polsce, wykorzystując stale rosnącą wartość sektora e-commerce, zdecydowała się na wejście w nową branżę – produktów metalowych, we współpracy z firmą Metalkas.

Dynamiczny rozwój obu firm, funkcjonujących również na rynkach zagranicznych, oraz sprzyjające wzrosty rynków e-commerce i DIY przyczyniły się do zamiaru połączenia sił spółek OPOENO.PL S.A. i Metalkas Sp. z o.o.

Firmy otrzymały zgodę Prezesa UOKiK na planowaną koncentrację polegającą na utworzeniu nowej spółki pod nazwą LAM spółka akcyjna w celu prowadzenia sprzedaży metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego.

OPONEO.PL, jako jedna z najbardziej znaczących na polskim rynku spółek e-commercowych, wniesie do nowej spółki swój know how i odpowiadać będzie za organizację sklepu internetowego, infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie, a także za marketing internetowy, utrzymanie i rozwój strony internetowej, przez którą będzie prowadzona sprzedaż oraz obsługę klientów.

- Zamierzone działanie we współpracy z firmą Metalkas wpisuje się w strategię Grupy OPONEO.PL, która zakłada dywersyfikację biznesu o nowe projekty e-commerce – mówi Prezes Zarządu, Dariusz Topolewski. Jest to idealny moment na tego typu inwestycje, gdyż zainteresowanie zakupami on-line stale rośnie a prognozy na 2020 rok dla rynku e-commerce w Polsce wskazują, że może on wynieść nawet 70 mld zł – dodaje Prezes Dariusz Topolewski.

Spółka Metalkas, obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym, jako producent sejfów, mebli metalowych i warsztatowych, regałów oraz drabin aluminiowych zapewni nowemu podmiotowi produkty do sprzedaży oraz będzie odpowiadać za wsparcie w obszarze magazynowania, logistyki zaopatrzenia, dostaw, zwrotów oraz obsługi logistycznej zwrotów.

Światowy rynek DIY, na jakim działa Metalkas, do 2027 roku osiągnie wartość  1 biliona dolarów. Natomiast kanał sprzedaży internetowej będzie w przeciągu najbliższych lat najważniejszym kanałem sprzedaży, definiując na nowo rynek DIY.

- Naszym celem jest rozbudowa kanałów dystrybucji produktów Metalkas oraz ekspansja na kolejne rynki z wykorzystaniem doświadczenia i know-how OPONEO.PL. Połączenie sił jednego z największych graczy branży e-commerce, jakim jest OPONEO.PL i lidera branży metalowej, jakim jest Metalkas, zagwarantuje nową jakość w sprzedaży internetowej takich produktów jak regały i drabiny – podsumowuje współwłaściciel i Członek Zarządu Metalkas Sp. z o.o., Jacek Grzenia.

Zarówno OPONEO.PL jak i Metalkas wniosą wkład pieniężny w kwocie 1 mln zł i delegują odpowiednie osoby do pełnienia funkcji w Zarządzie i Radzie Nadzorczej nowo utworzonej spółki.

Załączniki