OPONEO: Uruchomienie sprzedaży na Węgrzech

OPONEO: Uruchomienie sprzedaży na Węgrzech

28 marca 2017 roku OPONEO.PL S.A. zrealizowała pierwsze zamówienie złożone przez nowy, zagraniczny sklep internetowy Oponeo.hu.

Obecnie firma działa m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii i Holandii. Grupa odnotowuje stałe wzrosty liczby zamówień poprzez działające już sklepy internetowe w Europie. Węgry to czternasty rynek europejski, na którym OPONEO.PL sprzedaje opony i felgi przez internet.

Według raportu  Hungary Tyre Market Forecast & Opportunities, potencjał rynku opon w tym kraju ma wzrosnąć o 8% do 2020 roku, co zdecydowanie przewyższa europejską średnią. Segment opon osobowych do aut osobowych stanowi ponad 90% udziału w rynku opon.

- Sprzyjające położenie geograficzne w Europie Środkowej oraz rosnący rynek motoryzacyjny sprawiają, że możemy postrzegać rynek węgierki jako obiecujący dla branży automotive – mówi Ernest Pujszo, Członek Zarządu OPONEO.PL S.A. Największe koncerny oponiarskie takie jak Bridgestone, Hankook czy Michelin dostrzegły już potencjał tego kraju otwierając tam swoje fabryki – dodaje.

Penetracja Internetu na Węgrzech sięga 68%, a szacuje się, że do 2021  roku może sięgnąć 80%. W ostatnich latach wartość rynku e-commerce na Węgrzech sukcesywnie wzrastała.

Dalsza strategia rozwoju GK OPONEO.PL zakłada intensyfikowanie sprzedaży zagranicznej.

Załączniki

epujszo.jpg

(jpg, 2,9 MB)

pobierz