OPONEO na Słowacji

Oponeo 29-05-2014 Informacje korporacyjne
OPONEO na Słowacji

OPONEO.PL S.A. uruchomiła sprzedaż za pośrednictwem nowego, internetowego sklepu Oponeo.sk. To jedenasty rynek zagraniczny, na którym bydgoska spółka giełdowa będzie prowadzić sprzedaż opon i felg.

Spółka posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności zagranicznej. Obecnie funkcjonuje w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Turcji i Czechach.

W I kwartale 2014 roku zrealizowała 22,9% sprzedaży poprzez zagraniczne sklepy internetowe.

- Choć przychody z zamówień krajowych wciąż stanowią znaczącą część przychodów ogółem, to przychody zagraniczne dynamicznie rosną i tak w minionym kwartale wzrosły o 67% - stwierdza Dariusz Topolewski prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

W 2014 roku największą ilość zamówień zagranicznych OPONEO zrealizowała w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii i Francji. Dynamicznie rośnie sprzedaż za pośrednictwem holenderskiego sklepu internetowego Oponeo.nl, który odnotował ponad 120% wzrost zamówień w I kwartale 2014 r/r.

Pomimo silnej presji na marże wynikającej głównie z zastoju na rynku oponiarskim w Europie Spółka utrzymuje stabilny poziom marż na poziomie ok. 15%, generując największe marże właśnie na rynkach zagranicznych.

Załączniki