OPONEO: wzrost sprzedaży w lipcu. Przygotowania do wejścia na nowy rynek

Oponeo 18-08-2014 Informacje korporacyjne
OPONEO: wzrost sprzedaży w lipcu. Przygotowania do wejścia na nowy rynek

Na 16,9 mln zł oszacował lipcowe przychody Spółki Zarząd OPONEO.PL S.A. To o 32% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Przychody zwiększyły się o prawie 4,1 mln zł w porównaniu z lipcem 2013 roku - wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez OPONEO.PL S.A. Powodem zanotowanej zwyżki jest wzrost liczby zamówień, który wynika z ciągłego rozwoju firmy oraz umacniania marki zarówno w kraju jak i za granicą. Zarząd Spółki poinformował również o łącznych przychodach za okres od 1 stycznia do 31 lipca br. Wyniosły one 123,7 mln zł i zwiększyły się względem przychodów z analogicznego okresu ubiegłego roku o 28%.

 

Obecnie OPONEO.PL S.A. przygotowuje się na otwarcie belgijskiej wersji e-sklepu. – Uruchomienie sprzedaży w Belgii planujemy na październik tego roku – mówi Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. Dariusz Topolewski. Byłby to już trzynasty rynek, na którym polska spółka sprzedaje opony i felgi. Poza Polską pozostającą wciąż największym rynkiem zbytu dla Spółki, OPONEO.PL S.A. sukcesywnie rozwija sprzedaż w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Holandii, Irlandii, Turcji, Czechach i na Słowacji. 

Załączniki