OPONEO wchodzi w nowy biznes internetowy

OPONEO wchodzi w nowy biznes internetowy

OPONEO.PL S.A., lider w internetowej sprzedaży opon, otwiera wraz z CCR SPORT Sp. z o.o, wiodącym podmiotem w branży rowerowej w handlu internetowym, nową firmę Dadelo Sp. z o.o.

W dniu wczorajszym Zarząd giełdowej spółki OPONEO.PL poinformował o nabyciu 50% udziałów w nowo utworzonej spółce Dadelo Sp. z o.o. Nowi wspólnicy zamierzają rozwinąć potencjał biznesu, jaki dotychczas prowadziła spółka CCR SPORT wykorzystując przy tym możliwości finansowe i doświadczenia OPONEO.PL w zakresie rozwoju e-commerce

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki będzie działalność w zakresie sprzedaży detalicznej rowerów i akcesoriów rowerowych prowadzonej przez internet. Dodatkowo baza produktowa zostanie poszerzona o inne akcesoria turystyczne wykorzystywane w takich sportach jak bieganie, nordic walking czy pływanie.

- W okresie ok. 18 miesięcy chcielibyśmy uruchomić również nowy projekt – marki własnej sprzedawanych produktów przez spółkę Dadelo – informuje Dariusz Topolewski Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

Biznes plan na najbliższe 2 lata zakłada stworzenie nowej strony internetowej charakteryzującej się wysoką ergonomicznością i użytecznością. Ponadto przygotowane zostaną, zagraniczne strony internetowe. Spółka będzie promowała się w krajach europejskich, w których OPONEO.PL obecnie prowadzi swoją główną działalność tj. sprzedaż opon.

- Zamierzamy zintensyfikować działania związane z prowadzeniem sprzedaży partnerskiej, która umożliwia odbiór towaru w najbliższym w miejscu zamieszkania kupującego sklepie rowerowym – mówi Michał Tołysz Dyrektor Zarządzający Dadelo Sp. z o.o.

Zarząd OPONEO.PL jest przekonany, że inwestycja w nową gałąź perspektywicznej branży e-commerce pozwoli na dalszy, dynamiczny rozwój Grupy OPONEO.PL.

Załączniki