Ciągłe wzrosty OPONEO

Oponeo 20-03-2014 Informacje korporacyjne
Ciągłe wzrosty OPONEO

Giełdowa spółka OPONEO.PL S.A., potentat w internetowej sprzedaży opon w Polsce, podała we wczorajszym raporcie przychody za luty 2014 roku. Według wstępnych danych przychody w minionym miesiącu wzrosły o prawie 40% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Przychody Spółki zwiększyły się o 3,6 mln zł w stosunku do lutego 2013 roku. Zgodnie z opublikowaną informacją, OPONEO.PL S.A. osiągnęła w lutym br. przychody rzędu 12,9 mln zł.

Narastająco przychody za pierwsze dwa miesiące 2014 roku wzrosły o 46%  w stosunku do odnotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego i ukształtowały się na poziomie 28,5 mln zł.

Główną przyczyną uzyskania większych przychodów ze sprzedaży w lutym 2014 roku w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku był wzrost liczby zamówień. Na samym rynku krajowym odnotowaliśmy  blisko 30% wzrost ilości zamówień, łącznie w miesiącu lutym uzyskaliśmy 25% wzrost zamówień zrealizowanych przez wszystkie sklepy internetowe OPONEO – dodaje Michał Butkiewicz, Członek Zarządzający w OPONEO.PL S.A.

Tak dobre wyniki finansowe to efekt systematycznego rozwoju firmy i wzmacniania marki w Polsce i na rynkach zagranicznych. Obecnie Spółka przygotowuje się do uruchomienia sprzedaży na Słowacji. Nowy sklep ruszy już w najbliższym kwartale.

Załączniki