Wzrost marcowych przychodów. Sezon wymiany opon na letnie rozpoczęty.

Oponeo 04-04-2014 Informacje korporacyjne
Wzrost marcowych przychodów. Sezon wymiany opon na letnie rozpoczęty.

OPONEO.PL S.A. poinformowała o wstępnych przychodach za marzec 2014 roku, które zostały oszacowane na poziomie 29,1 mln zł. Oznacza to wzrost o blisko 60% w stosunku do przychodów z marca ubiegłego roku.

Przychody Spółki zwiększyły się o 10,8 mln zł w porównaniu z przychodami z marca 2013 roku.  Jak podaje Zarząd Spółki wysokie przychody to wynik wzrostu ilości zamówień, który jest skutkiem stałego wzmacniania pozycji firmy na wszystkich rynkach, na których działa.

Jednak w stosunku do roku ubiegłego dało się zaobserwować wcześniejsze rozpoczęcie sezonu wymiany ogumienia na letnie, który w tym roku przypadł na koniec marca podczas gdy w 2013 roku miał on miejsce w połowie kwietnia. Na wszystkich rynkach europejskich odnotowaliśmy wzrost zamówień na letnie opony o kilka tygodni wcześniej niż w roku ubiegłym  - dodaje Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. Dariusz Topolewski.

Zarząd Spółki poinformował również o łącznych przychodach za I kwartał br., które wzrosły względem przychodów z analogicznego okresu roku 2013 o 55% i wyniosły 58,4 mln zł.

Załączniki

5.jpg

(jpg, 10.6 MB)

pobierz